Sesja fotograficzna z naszym studiem to również doskonała zabawa
Skupimy się na tym so ważne
Ciekawie i zabwanie
sobota, 23 listopad 2013 22:42

Centrum Sercowo-Naczyniowe NAFIS

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nasze studio zrealizowało na zlecenie firmy NAFIS materiał reporterski z otwarcia nowej placówki „Centrum Sercowo-Naczyniowe NAFIS”.  Poniżej w uzupełnieniu prezentujemy fragment informacji prasowej. 

Prof. dr. hab. Paweł Buszman- przewodniczący Rady Nadzorczej firmy NAFIS S.A. ora Anna Szczerbak – prezes zarządu 23 listopada uroczyście otworzyli Centrum Sercowo-Naczyniowe w Drawsku Pomorskim.

Tym samym województwo zachodniopomorskie a w szczególności gmina Drawsko Pomorskie i powiat drawski wzbogaciły się o nowoczesną specjalistyczną placówkę opieki zdrowotnej, zapewniająca kompleksową opiekę w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej.

Na terenie do tej pory działało osiem oddziałów kardiologicznych. Do najbliższej mieszkańcy Drawska i powiatu mieli 75 km. 

Oddział kardiologiczny w Drawsku Pomorskim dysponuje nowoczesnym angiografem służącym do oceny stanu naczyń wieńcowych orz angioplastyki tętnic wieńcowych i obwodowych. Lekarze mają też do dyspozycji wysokiej klasy urządzenia do obrazowania tętnic wieńcowych techniką ultrasonografii wewnątrznaczyniowej. Zabiegi ratujące życie będą wykonywane przez całą dobę.

Centrum jest przygotowane na przyjęcie pierwszych pacjentów. Na razie jednak nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Inwestycja rozpoczęła się rok temu, kiedy nikt nie spodziewał się nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, na mocy której zamiast stanęłoby Centrum, odbędzie się przedłużenie umów z dotychczas zakontraktowanymi świadczeniobiorcami.  Zarząd placówki ma jednak nadzieje na szybkie podpisanie umowy z NFZ 

Jak podaje placówka w oparciu o dane GUS w powiecie liczącym 59 tys. mieszkańców choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów. Na miejscu drugim zajmują choroby nowotworowe. Zgodnie z opracowaniem „Diagnoza zdrowia mieszkańców powiatu drawskiego” choroby układu krążenia były w ostatnich latach drugą przyczyną orzeczeń o niepełnosprawności wydanych przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności. 

 

Czytany 5799 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 listopad 2013 22:47