Sesja fotograficzna z naszym studiem to również doskonała zabawa
Skupimy się na tym so ważne
Ciekawie i zabwanie
niedziela, 26 styczeń 2014 19:59

Film edukacyjny dla Forum Kultury

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zachodniopomorskie Forum Kultury skupia kilkanaście aktywnych ośrodków kultury i stowarzyszeń działających w obszarze kultury. Ideą projektu jest wzmocnienie i rozszerzenie sieci, którą na dzień dzisiejszy tworzą ośrodki i domy kultury, fundacja i organizacje z Darłowa, Goleniowa, Kalisza Pomorskiego, Kamienia Pomorskiego, Lubniewic, Pełczyc, Sławna, Szczecina, Ustki, Wierzchowa i Złocieńca. Pod kierunkiem ekspertów i trenerów rozwijają umiejętności animatorów, którzy zgłosili się do projektu.

Działania animatorów wspiera Jarosław Perszko - artysta rzeźbiarz, instalator i performer, pod okiem którego animatorzy wypracowują wspólną metodę animacji w przestrzeni publicznej. Wypracowaną metodę animatorzy sprawdzą w praktyce wraz z mieszkańcami swoich miast i miejscowości. Animacje w przestrzeni publicznej odbędą się jednocześnie w tym samym dniu i czasie u wszystkich trzynastu partnerów projektu. Powstanie duża instalacja, która oprócz tego, że wędrować będzie do partnerskich miejscowości ZFK zgłoszona zostanie również do programu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.

W ramach programu Studio-Rutkowski dla kilkunastu ośrodków realizowało ponad godzinny film edukacyjno- instruktażowy będący również dokumentem z wydarzeń.

 

Czytany 11103 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 26 styczeń 2014 20:03

Media